BU 2020 Team Finalists
Here is a complete list of team finalists. For full results, check out the o2cm website!
Standard
PRECHAMP
WTVFQ | 4th – Corey Cleveland & Clio Flikkema 5th – Alexander Creely & Fiona Chatterjee |
NOVICE
WTVFQ | 2nd – Alexander Creely & Fiona Chatterjee 3rd – Corey Cleveland & Clio Flikkema |
GOLD
WTFQ | 2nd – Jonathan Tidor & Katie Mathison 4th – Lindy Blackburn & Si Li |
V* | 1st – Lindy Blackburn & Si Li 3rd – Michael Moebius & Elizabeth Rideout 5th – Victor Quach & Yuening Zhang *syllabus |
SILVER
WQ | 1st – Michael Moebius & Elizabeth Rideout |
TF | 1st – Michael Moebius & Elizabeth Rideout |
BRONZE
WQ | 6th – Henry Tran & Carine You 7th – Naveen Arunachalam & Melissa Hummel |
T | 6th – Naveen Arunachalam & Melissa Hummel 8th – Henry Tran & Carine You |
Latin
CHAMP
CSRPJ | 2nd – Ryan Bisbey & Electra Carzis |
PRECHAMP
CSRJ | 6th – Jesse Kirkpatrick & Anna Soong |
P | 5th – Jesse Kirkpatrick & Anna Soong |
PRECHAMP
CSRJ | 3rd – Jesse Kirkpatrick & Anna Soong 4th – Corey Cleveland & Clio Flikkema 5th – Cedric Delmy & Rachael Schwartz |
P | 2nd – Jesse Kirkpatrick & Anna Soong |
GOLD
CSRJ | 1st – Jad Elmourad & Jessica Bernier 2nd – Brandon Zhang & Charlotte Emily Ryan 5th – Zwe Min Htet Aung & Si Li |
P | 2nd – Jad Elmourad & Jessica Bernier 3rd – Victor Quach & Yuening Zhang 6th – Constantin Weisser & Miray Omurtak *syllabus |
SILVER
CR | 2nd – Victor Quach & Yuening Zhang 4th – Constantin Weisser & Miray Omurtak 6th – Jonathan Tidor & Katie Mathison |
SJ | 1st – Constantin Weisser & Miray Omurtak 3rd – Victor Quach & Yuening Zhang |
BRONZE
CR | 4th – Carine You & Christina Yin 5th – Naveen Arunachalam & Melissa Hummel 6th – Scott Oberst & Laura Schmidt-Hong |
S | 1st – Carine You & Christina Yin 3rd – Naveen Arunachalam & Melissa Hummel 5th – Scott Oberst & Laura Schmidt-Hong |
J | 3rd – Carine You & Christina Yin 7th – Henry Tran & Isabella Hedly |
Smooth
CHAMP
WTFV | 1st – Charles Hirst & Laura Aravena |
PRECHAMP
WTFV | 5th – Aaron Beal & Ying Zhang |
NOVICE
WTFV | 4th – Aaron Beal & Ying Zhang |
GOLD
WTFV | 3rd – James Diao & Anna Soong 4th – Lindy Blackburn & Si Li 6th – Jonathan Tidor & Katie Mathison |
SILVER
FV | 5th – Brandon Zhang & Lauralyn Lin |
BRONZE
WT | 4th – Naveen Arunachalam & Melissa Hummel |
F | 4th – Naveen Arunachalam & Melissa Hummel 6th – Kalon Overholt & Sabrina Schum |
Rhythm
CHAMP
CRSwBM | 1st – Aniket Gad & Electra Carzis |
GOLD
CRSwM | 4th – Brandon Zhang & Charlotte Emily Ryan |
B* | 3rd – Brandon Zhang & Charlotte Emily Ryan *syllabus |
SILVER
CR | 2nd – Madison Leone & Julia Bowers |
SwM | 1st – Madison Leone & Julia Bowers |
BRONZE
CR | 4th – Carine You & Christina Yin |
Sw | 4th – Carine You & Christina Yin 6th – Scott Oberst & Laura Schmidt-Hong |
Back to Results.